0     سبد خرید
FA | EN

اینکه وبسایتی طراحی کنیم که خواست همه بازدیدکنندگان را برآورده کند، تقریباً غیر ممکن به نظر می رسد، با این حال با شناخت بازدید کنندگان، می توان درصد بازدید را به مقدار قابل توجهی افزایش داد. در واقع طراحی سایت نیاز به تست، آنالیز و بازبینی های مدام دارد تا بتوان خواسته های اکقریت بازدید کنندگان را افزایش داد.

 کاربران در طراحی سایت

در این مقاله در مورد دو نوع اصلی از بازدید کنندگان سایت توضیح کوتاهی می دهیم، اما می خواهیم این جمله کوتاه را هم در همین متن بگنجانیم که با بررسی بازدیدکنندگان، متوجه خواهید شد بیش از 95% آنان دارای اینترنت پرسرعت مثل DSL هستند، بنابراین در نظر گرفتن سرعت دانلود یکی از نکات مهم و کلیدی در طراحی سایت نخواهد بود.

گام هایی که در پایین ذکر شده اند به شما کمک می کنند که کارایی وبسایت خود را در جهت نیل به اهداف همین مقاله افزایش دهید:

1. قابلیت های سایت خود را تست کنید.

2. برای بهبود عملکرد سایت اقدام کنید.

3. دوباره از گزینه شماره یک شروع کنید!

 

دو نوع از کاربران وب

در واقع در اینترنت دو نوع کاربر وجود دارد، آنها که سایت ها را باز می کنند و آنهایی که جستجو می کنند.

دسته اول کسانی هستند که وقت فراغت خود را در سایت ها سپری می کنند، آنها وقت بیشتری برای بررسی سایت ها دارند و با قابلیت های وب سایت های مورد علاقه شان بیشتر آشنا می شوند، اما دسته دوم انسان هایی هستند که وقت کمی دارند، آن ها با یک هدف خاص دست به جستجو می زنند و همیشه عجله دارند. طراحی سایت شما باید مناسب هر دو گروه باشد.

 

Ÿ جستجوگران وب

اگر در طراحی سایت برای منوهای سایت ساختار منطقی برای جستجوی نتیجه در نظر نگرفته اید،  کاربران جستجوگر حداقل این انتظار را دارند که موتور جستجوی سایت شما آنها را در سریع ترین زمان به نتیجه برساند. آنها حوصله ندارند تا برای یافتن گزینه مورد نظر خود در سایت شما دست به اکتشاف بزنند!

 

- یک مثال واقعی از کاربران جستجوگر

آیا تا به حال به خرید رفته اید؟ چگونه کالای مورد نظر خود را پیدا می کنید؟ وقتی شما وارد یک مغازه می شوید، در ایتدا نگاهی به تابلوها و برچسب های راهنما می اندازید، اگر نتوانید از طریق آنها کالای مورد نظر خود را پیدا کنید، به نزدیکترین راهنمایی که در فروشگاه حاضر است، مراجعه می کنید و راهنما شما را در پیدا کردن کالای مورد نظرتان راهنمایی می کند. در واقع شخص راهنما نقش موتور جستجو را در وبسایت شما ایفا می کند.

به هر صورت چه بازدید کننده سایت شما یک کاربر از نوع جستجوگر باشد و یا اینکه یک کاربر با حوصله، در صورتی که موفق به پیدا کردن آیتم مورد نظر خود نشود از سایت خارج می شود.

مهم است که طراحی سایت به نحوی صورت بگیرد که بازدید کنندگان سایت در کمترین زمان به نتیجه دلخواه خود برسند.

 

Ÿ کاربران مرورگر

اجازه بدهید تا نام آن دسته از کاربران که پیش تر گفتیم وقت بیشتری برای مشاهده سایت می گذارند را «کاربران مرورگر» بنامیم. کاربران مرورگر عموماً به طور خاص به دنبال یک گزینه مشخص نمی گردند، آن ها لینک های سایت را مرور می کنند و بر روی گزینه های مورد علاقه شان کلیک می کنند.

 

- یک مثال واقعی از کاربران  مروگر

بعضی از مردم به خرید علاقه دارند، مثلاً آنهایی که نیاز ضروری به کالای خاصی ندارند، اما شروع به قدم زدند در فروشگاه می کنند، وارد راهروهایی می شوند که کالاهای مورد علاقه شان آنجا چیده شده است و اگر کالایی نظرشان را جلب کند، آن را خریداری می کنند.

طراحی سایت شما هم باید طوری باشد که راهروهای مورد علاقه را برای بازدیدکنندگان در سایت ایجاد کند. شاید آنها هم از چیزی خوششان بیاید و آن را خریداری کنند!

 

برگرفته از: great-web-design-tips.com

تماس با ما (021) 88037820